Saraçoğlu'nda Fenerbahçe şov

Turkcell Süper Lig'deki Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin hakem ve takım kadroları şöyle:

Stat: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu

Hakemler: Fırat Aydınus, Serkan Ok, Tarık Ongun

Fenerbahçe: Volkan Demirel, Lugano, Roberto Carlos, Mehmet Aurelio, Alex, Selçuk, Semih, Uğur, Edu, Gökhan, Deivid.

Galatasaray: Orkun, Song, Barış, Nonda, Hakan Balta, Uğur, Sabri, Serkan, Arda, Volkan, Servet.

VE MAÇ BAŞLADI
Hakem Aydınus'un düdüğü ile mücadele başladı. İlk vuruş F.Bahçeli futbolculardan.

G.Saray'dan Servet'in vuruşu ile top taca çıktı.  Taç atışında Deivid topla buluştu. Uzak mesafeden kaleye gönderdiği top kaleci Orkun'da kaldı.

2. Dakikada Nonda ile rakip sahaya inen G.Saray'ın atağını Fener defansı kesti. Aurello ve Selçuk ve Semih ile gelişen atakta bu kez G.Saray defansı topu uzaklaştıramadı. Ceza alanı dışından Deivid'in vuruşunda top auta çıktı.

3. Dakika Alex'in ileri gönderiği topla Semih buluştu, ceza alanı içnide Orkun'un öne çıktığını gören Semih kalecinin bacaklarının arasından topu filelere gönderdi.

 

7. Dakika Sabri ile Semih'in mücadelesinde Semih yerde kaldı. Oyun bir süreliğine durdu.

10., Dakika G.Saray Servet'in ileri gönderdiği topla Arda ileri çıktı. F.Bahçeli futbolcular topu kornere çeldi. Köşe vuruşundan gelen topu F.Bahçe defansı uzaklaştırdı. G.Saray'dan Uğur ve Barış topu yeniden ileri gönderdi.

12. Daktika F.Bahçe Gökhan ve Deivid ile top çevirdi. Taça çıkan topu F.Bahçe kullandı. G.Saray ın ani atağını Lugano kesti.

15. Dakika G.Saray'ın atağında Nonda ceza alanı içinden sert vurdu. Top kale direğinin yanından auta çıktı.

17. dakika G.Saray bu kez Arda ile köşe vuruşu kullandı. Ceza alanı içinde F.Bahçe defansı topu güçlükle uzaklaştırdı.

18. Dakika F.Bahçe'den peş peşe tehlikeli pozisyonlar. G.Saraylı futbolcunun geri pasında Deivid'ten önce Orkun ayağı ile topu uzaklaştırdı. Geri dönen top G.Saray kalesine gönderildi defans son anda önledi.

22. Dakikada Sabri ile mücadeleye giren Uğur Boral hakeme itiraz edince sarı kart gördü.

23. Dakikada Arda köşe vuruşu kullandı. Top Volkan'ın ellerinde kaldı.

33. dakikada Nonda ile mücadeleye giren Semih rakibini düşürünce sarı kat gördü.

Bu pozisyondan bir dakika sonra bu kez Semih taç çizgisinde yerde kaldı. Tribünler kart için ayağa kalkarken hakem serbest vuruşla oyunu başlattı.

38. Dakika f.bahçe'nin üstünlüğü ile geçilirken F.Bahçe oyunda yeniden ağırlığını hissettirmeye başladı.  Hakemin her kararı tribünlerce ıslıklanıyor.

39. Dakikada F.Bahçe ikinci golle burun buruna kaldı. Uğur'un kullandığı kornerde Alex ceza alanı içine gönderdi.  ceza alanı içinde Roberto Carlos'un vuruşunda Orkun güçlükle golü engelledi.  

43. dakika G.Saray'ın atağında Arda ceza alanı içinde boş durumdaki Nonda'ya topu çıkardı. Nonda rakibini geçti çektiği şut kaleci Volkan'da kaldı.

44. Dakika  Uğur 'un Roberto Carlos'u düşürmesi F.Bahçeli futbolcuların sert tepkisine neden oldu. Oyun bir süre durdu.

Maçın ilk yarısı Fenerbahçe'nin 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Maçta 2. yarı.

F.bahçe Uğur Boral'ın yerine Vederson'la başladı.

İkinci yarının hemen başında G.Saray Barış ile rakip kaleyi yokladı. Ceza alanı dışından sert şutta top Volkan'da kaldı.

47. Dakika F.Bahçe atağında ceza alanı içinde Semih topla buluştu kaleci ile burun buruna kaldı. Orkun iki hamlede topa sahip olabildi.

Bu pozisyondan bir dakika sonra bu kez Aurello topla buluştu yakın mesafeden vuruşunda top yine Orkun'da kaldı.

55. Dakika da Bahçe atağında Semih düşürüldü Volkan sarı kart gördü. Kazanılan serbest vuruşu Alex kullandı. defans çeldi Roberto Carlos kalecinin yanından topu filelere gönderdi.

Golden sonra F.Bahçeli üst üste golle burun buruna kaldılar. Semih yakın mesafeden topu auta gönderdi. Carlos'un vuruşunda top defanstan döndü.

64. Dakikada f.Bahçe'nin müthiş baskısı karşısında G.Saray zor anlar yaşarken Sarı kırmızılı takımın hocası Volkan'ı oyundan alarak Ümit Karan'ı sahaya sürdü.

65. Dakikada F.Bahçe'den Deivid sarı kart gördü.

66. Dakikada F.Bahçe Vederson'la köşe vuruşu kullandı. Top Orkun'da kaldı. Orkun'un eli ile uzattığı top F.Bahçli futbolcuda kaldı. Rakibine sert giren Arda sarı kart gördü.

69. Dakika G.Saray Nonda ile çıktı rakiplerin geçti ceza alanı içinde yere düşürüldü. Hakem oyunu devam ettirirken G.Saraylı futbolcular penaltı için hakeme itiraz ettiler.

72. Dakika F.Bahçede Semih oyundan alındı  Kezman oyuna girdi.

74. Dakikada Arda oyundan alındı Hakan Şükür oyuna girdi.

77. Dakika F.Bahçe caza alanı önünde serbest vuruş kazandı. G.Saraylı futbolcular baraj kurduğu sırada haken Deivid'e kırmızı kartı çıkardı.

Alex'in serbest vuruşunda top doğrudan auta çıktı.

83. Dakikada G.Saray'da barış rakibi ile girdiği mücadelede yerde kaldı. Saha dışına alınan oyuncun yerine Mehmet Topal girdi.

Maçta uzatma dakikaları. F.Bahçe'de Edu sarı kart gördü.

F.Bahçe'de R.Carlos oyundan alındı Colin Kazım oyuna girdi.90+2'de Sabri serbest vuruş kullandı. Volkan son anda çeldi.

kaynak: haber7

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !